2011. febr. 16. 15:32
2/5 iDev válasza:
lg(A) + lg(B) = lg(A*B)
valamint
lg(A) - lg(B) = lg(A/B)
Ez alapján:
lg(x) = lg(20) - lg(15) + lg(30) - lg(4)
lg(x) = lg[ (20*30) / (15*4 ) ]
lg(x) = lg(600/60)
lg(x) = lg(10)
x=10
3/5 A kérdező kommentje:
lgx=lg(20/15)+lg(30/4)
lgx=lg1,3+lg7,5
lgx=lg1,3*7,5
lgx=lg9,75
x=9,75
Igy rossz???
2011. febr. 16. 19:38
4/5 iDev válasza:
Rossz, mert 20/15 az nem 1.3, hanem 1.3333333...3...
A kerekítési hiba itt elég nagy hatással van a végeredményre.
5/5 A kérdező kommentje:
ohhh banyek....Azert koszi:)
2011. febr. 17. 17:50