2 feladat van csak hiányoztam 2 hétig és nem értem:

(1)Egy edény henger alakú,belső átmérője és magassága egyaránt 14 cm.Hány liter fér az edénybe??

(2)Egy téglalap oldalai 16 és 12 cm.A téglalapot megforgatjuk először a hosszabat felező szimmetriatengely körül,majd a rövidebb oldalak felező szimmetriatengely körül.Mekkora a keletkező hengerek térfogatának és mennyiségének aránya????


Előre is kösz ha segitessz


2011. febr. 15. 22:14
 1/5 anonim válasza:

(1) Henger térfogatképlete kell ide. Ami: pí*r2*ma (r=sugár, ma=magasság)

Tehát: sugár: átmérő fele, ami 14/2=7

magasság: 14 cm

pí=3,14

Azaz: pí*7*14=307,9 cm3

2011. febr. 15. 22:34
 2/5 anonim válasza:

Rosszul írtam.

r2, nem sima r

Vagyis: pí*7^2*14=2155,13cm3

2011. febr. 15. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz.A másodikat megtudod oldani?
2011. febr. 15. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

2. feladat


Legyen a téglalap 2 oldala

a = 16

és

b = 12 ; a > b

Va - az 'a' oldal felező merőlegese körüli forgatással keletkezett térfogat

Vb - a 'b' oldal felező merőlegese körüli forgatással keletkezett térfogat


Va = a²π*b/4

Vb = b²π*a/4

Va / Vb = a/b

Lehet behelyettesíteni.

Azt meg nem tudom, mi akar lenni a "...mennyiségének aránya...'.

Ha elárulod, még felelni is lehet rá. :-)

2011. febr. 15. 23:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Jó lenne ha én is igy kenném vágnáma matekot xD
2011. febr. 16. 22:03