Hogy kell ezt a fizikafeladatot megcsinálni? (Moór Ágnes példatár/397)


Két testet függőleges helyzetben összekötünk egy 6 N teherbírású kötéllel. A felső test 0,2 kg, az alsó 0,4 kg.

Mekkora függőleges felfelé mutató erővel húzhatjuk a felső testet, ha nem akarjuk, hogy a zsineg elszakadjon?

Mekkora a testek gyorsulása?


Van eredmény, csak engem a megoldás menete, az elmélet érdekelne..

(F=9 N, a=5 m/s^2)


2011. febr. 15. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen m1=0,2 kg. és m2=0,4 kg.


Mozgásegyenletek:


(1) F-m1*g-K=m1*a

(2) K-m2*g=m2*a

--------------

(2)-ből:

K=m2*(g+a)---> a=(K-m2*g)/m2=(6N-4N)/0,4kg= 5m/sec^2


Összeadva az egyenleteket, K kieseik:


F-(m1+m2)g=(m1+m2)a

F=(m1+m2)*(a+g)

F=0,6kg*15 m/sec^2

F=9N.

2011. febr. 17. 20:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Óó, köszönöm szépen, így már értem :)
2011. febr. 18. 17:05