2011. febr. 15. 13:59
1/4 anonim válasza:
Ez most komoly? Ha nem hetedikes vagy akkor komolyan gondolkozz el azon mihez akarsz kezdeni az életben.
90gramm víz 4,5gramm só 94,5gramm össztömeg ez a 100% 1%= 94,5/100=0,945 gramm. 4,5gramm a só 4,5/0,945=x%-os sóoldat, nincs nálam számológép, remélem innen már menni fog.
2/4 anonim válasza:
Sokaknak csak teher a kémia, olyan, mint egyes kémiát szeretőknek az irodalom, vagy töri, hasonló tárgyak. Csak sajnos az ember kénytelen ezzel is foglalkozni középiskolában... (Abban biztos vagyok, hogy egy ilyen színvonalú kérdés után a kémia nem képezi a kérdező érdeklődési területét.)
4/4 anonim válasza:
Sokaknak a matek is teher, hidd el :) Figyelj, nekem azt is nehéz megérteni, hogy valaki megbukik egy középszintű matek érettségin, de sajnos vannak ilyenek...