A szabad neutronok fele 11 perc alatt elbomlik.1000szabad neutronból várhatóan hány bomlik el
22perc alatt
44perc altt
2óra alatt?
2011. febr. 12. 19:45
1/2 DudoloPocok válasza:
a -22 perc 75% bomlik el 1/2+1/2*1/2 rész
b -1/2+1/2*1/2+1/2*1/2*1/2+1/2*1/2*1/2*1/2 rész =0,9375 rész
c - A bomlási tv :
N=N(0)*2^(-t/T) ahol t az eltelt idő, T a felezési idő N(0) a kezdeti radioaktív atomok száma N a t idő után meglévő radioaktív atomok száma
N=100*2^(-10.9091)=0,052 % - aktív elbomlott 99,948 %
2/2 A kérdező kommentje:
kösz:)
2011. febr. 19. 14:19