Köszi:)
2011. febr. 12. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a 25,49,231,541 ez most egy szám, vagy négy különböző? Ezenkívül ki a fene használ négyes számrendszert?
2011. febr. 12. 09:39
 2/10 A kérdező kommentje:

különböző :)

a matekházi egyébként senki :)

2011. febr. 12. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én ötösre érettségiztem matekból, de sose tanultam ilyet szerintem. Sok sikert.
2011. febr. 12. 10:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) megcsinátam amugy :) szerintem érettségibe sincs ilyen szóval tényleg egy irtó hülye hf:S
2011. febr. 12. 10:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Rendben, tehát az átváltás.


1001101 tizesbe: 77

Az átváltás folyamata:

Balról jobbra minden értékhez hozzárendeled a 2 hatványait. Balról 2^0 kezdesz és növeled mindig.

Ugye a 2^0 = 1; 2^1 = 2; 2^2 = 4 stb.

Van 1x2^0 + 1x2^2 + 1x2^3 + 1x2^6 = 77


A tanárodnak üzenem, hogy az egyetemen a műszaki informatikusok nem értik, mit akar a 4-es számrendszerrel. :D Én még soha nem is hallottam, hogy valaki 4-esben számolt volna. De ha hasonlóan működik, mint a 2-esből 10-esbe, akkor valahogy így lehet.

3102

Hozzájuk rendeled a 4 megfelelő hatványait.

3x4^3 + 1x4^2 + 0x4^1 + 2x4^0 = 192 + 16 + 0 + 2 = 210 (kétszáztíz)


25 nyolcasba

A legegyszerűbb, ha megnézed, hogy a 8-as lehetséges legnagyobb hatványa hányszor van meg a számban, amíg 0-ra nem érsz.

Tehát 8^0 = 1 ; 8^1 = 8; 8^2 = 64; 8^3 = 512 (ennyi elég is lesz)

Kiválasztod a legnagyobbat, ami még megvan benne.

25-ben a 8^1 megvan 3-szor, maradt az 1, abban a 8^0 megvan 1-szer.

Tehát a 25 nyolcas számrendszerben 31. (ami nem harmincegy, hanem három-egy, és minden esetben külön ejtendő az eredmény minden eleme, kivéve, ha 10-esbe váltottál)


49-et ugyanígy végigviszed.

49-ben a 8^1 megvan 6-szor, 8^0 pedig 1-szer. Az eredmény 61.


231 esetében.

231-ben a 8^2 megvan 3-szor, 8^1 megvan 4-szer, 8^0 pedig 7-szer. Az eredmény 347.


541-nél, a 8^3 megvan 1-szer, 8^2 0-szor, 8^1 3-szor, 8^0 5-ször. Végeredmény 1035 (egy-nulla-három-öt)

2011. febr. 12. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy közben megcsináltad? Akkor jó. Mindegy, jó volt leírni, legalább kicsit én is gyakoroltam :D
2011. febr. 12. 10:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Sikerült elvétenem a mondandómat.


"Balról jobbra minden értékhez hozzárendeled a 2 hatványait. Balról 2^0 kezdesz és növeled mindig."


Jobbról rendeled hozzá növekedve, nem balról. Jól számoltam, ez csak elírás.

2011. febr. 12. 10:33
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi azér:)leeenőriztem és csak azutolsó nem stimmel az 541-es az miér 1035 nekem az 135 ?
2011. febr. 12. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert bár a 8^2 0-szor van meg benne, attól még azt is bele kell venni. A bináris számnál is azt írtad, hogy 1001101, és nem azt, hogy 1111. A 0-k is hozzátartoznak.
2011. febr. 12. 10:46
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi most már értem :)
2011. febr. 12. 11:17