a(négyzet)+b(négyzet)=50(négyzet)
2011. febr. 8. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Végtelen sok megoldása lehet, mi az alaphalmaz?
2011. febr. 8. 20:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet 30+20 is.. Vagy 40+10..Stb!
2011. febr. 8. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az előző nem emelt négyzetre, szóval rá ne hallgass. Ha egész számok között keresed, akkor a pitagoraszi számhármasokból adódik 40^2+30^2=50^2, illetve kicsit nehezebb ráismerni, de a 14^2+48^2=50^2 is egy pitagoraszi számhármas többszöröse.
2011. febr. 8. 20:52