Határozza meg az x2+y2+4y=0 egyenletű kör középpontját és sugarát. Valaki tud segíteni?

2011. febr. 8. 19:42
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

x^2+y^2+4y=0

x^2+(y+2)^2-4=0

x^2+(y+2)^2=4


innen középpont : (0,-2)

sugár 2

2011. febr. 8. 20:05
 2/3 anonim válasza:
(WOW ez hányadikos anyag?)
2011. febr. 8. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi gimi másodikban tanultuk.

A válasz nagyon precíz, graccsa.

2011. febr. 8. 20:43