NEMÉRTEM Mateklecke. többi lennt, ezt hogy kell?


Polinomok egyszerűsítése:


9xnégyzet+18xy+9ynégyzet

(törtvonal)

12xnégyzet-12ynégyzet


2011. febr. 7. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Számláló: kiemelsz 9-et, aztán meglátod, hogy ez egy nevezetes azonosság: x^2+2xy+y^2=(x+y)^2

Szóval a számláló= 9*(x+y)^2

A nevező szintén azonosság, ha kiemelsz 12-t= x^2-y^2=(x+y)*(x-y)

Tudsz egyszerűsíteni 3(x+y)-nal, szóval a megoldás:

3(x+y)/4(x-y)

2011. febr. 7. 18:41
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:
(9x^2+18xy+9y^2)/(12x^2-12y^2)=9*(x+y)^2/(x-y)(x+y)=9*(x+y)/(x-y)
2011. febr. 7. 18:50
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

bocsi hamarabb elküldtem, mint kellett volna


tehát (9*(x+y)^2)/(12*(x-y)(x+y))=(3/4)*(x+y)/(x-y)

2011. febr. 7. 18:53