Polinomok egyszerűsítése:
9xnégyzet+18xy+9ynégyzet
(törtvonal)
12xnégyzet-12ynégyzet
2011. febr. 7. 18:30
1/3 anonim válasza:
Számláló: kiemelsz 9-et, aztán meglátod, hogy ez egy nevezetes azonosság: x^2+2xy+y^2=(x+y)^2
Szóval a számláló= 9*(x+y)^2
A nevező szintén azonosság, ha kiemelsz 12-t= x^2-y^2=(x+y)*(x-y)
Tudsz egyszerűsíteni 3(x+y)-nal, szóval a megoldás:
3(x+y)/4(x-y)
2/3 DudoloPocok válasza:
(9x^2+18xy+9y^2)/(12x^2-12y^2)=9*(x+y)^2/(x-y)(x+y)=9*(x+y)/(x-y)
3/3 DudoloPocok válasza:
bocsi hamarabb elküldtem, mint kellett volna
tehát (9*(x+y)^2)/(12*(x-y)(x+y))=(3/4)*(x+y)/(x-y)