Logaritmus a hatványban: ha "a"-t emelünk "a" alapú logaritmus "b"-re, akkor "b"-t kapunk. de ha "c"-t emelünk "a" alapú logaritmus "b"-re, akkor mit kapunk?

2011. febr. 5. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, így betűkkel szerintem semmit (mmint nincs semmi értelme, addig alakítgatod, amíg visszajutsz az elsőhöz), de hha konkrét számokkal kérdezed, akkor át lehet alakítani a logaritmusos kifejezést. Hogyha mondjuk "a" az alapod, de te "c"-t akarsz, akkor "a" alapú logaritmus "b" = "c" alapú logaritmus "b" osztva "c" alapú logaritmus "a". Remélem erre gondoltál :)
2011. febr. 5. 18:13
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mi a c. Az első mondat a logaritmus definíciója, és ha megfigyeled, két betű szerepel benne, és van logikája. A másodikban semmi rendszer így általában, ha a c-ről semmit nem tudunk.
2011. febr. 5. 19:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Leírom a konkrét példákat:


1/9-ed a gyök3 alapú logaritmus 5-ön.

0,25 a 2es alapú logaritmus 3-on, és 3-om az 1/3-ad alapú logaritmus 2-ön.

Így átláthatóbb?

Köszönöm a segítségeket:)

2011. febr. 6. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell érteni a hatványozás azonosságait. 1/9=3 a mínusz kettediken, 0,25=1/4=2 a mínusz kettediken stb. Ezekbena példákban mindig csak két szám van, a többit ezeknek a hatványaiként írd fel.
2011. febr. 6. 14:36