Mi az eredménye az alábbi feladatnak?


x + y = 50

220x + 300y = 12000


2011. febr. 3. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

x = 37,5

y = 12,5

2011. febr. 3. 21:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, de engem a menete is érdekelne.
2011. febr. 3. 21:45
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

x + y = 50 Innen x=50-y ezt beírva a második egyenletbe



220*(50-y)+ 300y = 12000

11000-220y+300y=12000

80y=1000

y=12,5

x=50-y=37,5


az ellenőrzést csináld meg

2011. febr. 4. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

x + y = 50

220x + 300y = 12000

Az első egyenletet megszorzod 300-al (a második marad)

300x + 300y = 15000

220x + 300y = 12000

Az új elsőből kivonva a másodikat

80x = 3000

x = 37,5

=========

y = 50 - x

y = 17,5

=========

2011. febr. 4. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, csak az eredményt kérdezted, miért követeled a menetét? Ha azt akarod, hogy más oldja meg helyetted, legalább írd azt!
2011. febr. 4. 17:35