x + y = 50
220x + 300y = 12000
2011. febr. 3. 21:35
2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, de engem a menete is érdekelne.
2011. febr. 3. 21:45
3/5 DudoloPocok válasza:
x + y = 50 Innen x=50-y ezt beírva a második egyenletbe
220*(50-y)+ 300y = 12000
11000-220y+300y=12000
80y=1000
y=12,5
x=50-y=37,5
az ellenőrzést csináld meg
4/5 anonim válasza:
x + y = 50
220x + 300y = 12000
Az első egyenletet megszorzod 300-al (a második marad)
300x + 300y = 15000
220x + 300y = 12000
Az új elsőből kivonva a másodikat
80x = 3000
x = 37,5
=========
y = 50 - x
y = 17,5
=========
5/5 anonim válasza:
Már ne is haragudj, csak az eredményt kérdezted, miért követeled a menetét? Ha azt akarod, hogy más oldja meg helyetted, legalább írd azt!