Csónakos matekfeladat. Írnál egy egyenletet?


Csónakkiránduláson egyenlően akarják a résztvevőket elosztani a csónakokba, de nem sikerül. Ha hármasával ülnek a csónakban, kimarad három ember, ha négyesével, az utolsó csónakba csak két ember jut. Hány csónakkal mentek kirándulni? Hány résztvevő volt?


CSAK AZT NEM ÉRTEM, HOGY HA HÁRMASÁVAL ÜLNEK, ÉS HÁROM KIMARAD AKKOR MÉGEGY CSÓNAKOT TUDNAK INDÍTANI 3 FŐVEL... NEM?


2011. febr. 1. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
3x+3=4x+2
2011. febr. 1. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mert nincs annyi csónak.

van x csónak akkor 3*x+3 ember

(x-1)*4+2=3x+3

4x-4+2=3x+3

x=5


5 csónak 18 ember:)

2011. febr. 1. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem 3 fős csónakok vannak. A 3, aki kimarad, az azért marad ki, mert nincs több csónak.

3X+3 = 4X+2, amire kijön, hogy X=5, tehát 5 csónak van.

Egyikbe visszahelyettesítesz, pl: 3*5+3 = 18 fő


Ha nem értesz valamit, szólj!

2011. febr. 1. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, megvan, azt hiszem! :)


Legyen a csónakok száma y, az emberek száma x.

az első egyenlet 3y+3=x mert 3× annyi meg még 3 ember van, mint csónak

a második egyenlet pedig 4y-2=x mert mert minden csónakba négy-négy embert teszünk, kivéve az utolsóba, mert abba csak 2-t

ezek tehát egyenlőek: 3y+3=4y-2

2011. febr. 1. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Frankón azt számoltam, hogy egy csónakkal mentek hatan... :D
2011. febr. 1. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:

17:55-ös vagyok.

Az enyémmel is 18 ember/5 csónak jön ki.

2011. febr. 1. 17:56
 7/7 A kérdező kommentje:

17:49-esét értettem legjobban, de a többieknek is köszönöm!

Ezer hála!

2011. febr. 1. 18:14