Kettőegész egy harmad z-egyegész három ötöd (5-z) =1 Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

2011. febr. 1. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Bontsd fel a zárójelet.
2011. febr. 1. 12:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy a megoldást tudom csak levezetéssel nem jön ki.Megoldás:z=135/59
2011. febr. 1. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Kettőegész egy harmad z-egyegész három ötöd (5-z) =1


Úgy sejtem a vegyes számokkal van gondod.

Kettőegész egy harmad = 2 + 1/3 = 6/3 + 1/3 = 7/3

egyegész három ötöd = 1 + 3/5 = 5/5 + 3/5 = 8/5


Ezekkel az egyenlet a következő

(7/3)*z - (8/5)*(5 - z) = 1

Felbontva a zárójelet

(7/3)*z - (8/5)*5 + (8/5)*z = 1

(7/3)*z - 8 + (8/5)*z = 1

(7/3)*z + (8/5)*z = 9

Innen már igazán meg kell tudnod oldani.

Ha mégsem, jelezd.

2011. febr. 1. 23:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél elég bosszantó,hogy ezt nem tudtam.Mostmár értem.
2011. febr. 2. 18:53