Ezt nem értem. Most hogy van? (algebra)


nem nagyon értem az ilyet például: -4(x+y) -3/4(háromnegyed)*(a-b) -5*(2-x) a(2-b) (a-b)*c 4,5c(c+2)

ezek nem mennek.légyszi segítsetek! előre is köszi!


2011. jan. 31. 17:05
 1/4 Nomacs válasza:
Szívesen segítek, de nem értem, hogy mit akarsz ezzel a sok ismeretlennel. Ezeket mind egybe kell érteni, és leegyszerűsíteni? vagy ha csak a csillag a szorzás, akor mi van pl. 2-x és az a között?
2011. jan. 31. 17:16
 2/4 anonim válasza:

csak simán összeszorzod azt ami a zárójel előtt van, és ami benne. ennél pl:-4(x+y)-3/4(a-b)= -4x-4y-3/4a+3/4b.. aztán ott többes szorzás van, ott először mindig a zárójeleket szorzod össze úgy, h minden tagot minden taggal pl ahol van h a(2-b)(a-b)= a(2a-2b-ba+bnégyzet) és ha összeszoroztad belül akkor külön beszorzod a-val is: 2anégyzet-2ab-banégyzet+abnégyzet


bocs ha nem tudtam jól elmondani :S

2011. jan. 31. 18:07
 3/4 A kérdező kommentje:

bocsi én is:$ ezek mind külön vannak szóval:

-4(x+y; -3/4(háromnegyed)*(a-b); -5*(2-x); a(2-b); (a-b)*c; 4,5c(c+2)


és igen a csillag a szorzás:))

2011. jan. 31. 21:20
 4/4 A kérdező kommentje:
* -4*(x+y) elírtam:$
2011. jan. 31. 21:21