Melyik esik le előbb, a nehezebb vagy a könnyebb medicin labda?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 20:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
Arra lennék kíváncsi hha ennyire nem lehet, akkor nekem miért sikerül és miért ugatják ezt minden gimnáziumban a fizikatanárok, h nem érdekel senkit mekkora a súlya, egyszerre esik le?
2009. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert függ a kiterjedésétől is!

Közegellenállási erő: formatényezőxfelületx1/2xsűrűség

2009. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

bocs ez gáz lett:

közegellenállási erő=alaktényezőxa test mozgásitányára merőleges legnagyobb felületX1/2xközeg sűrűségexrelatv sebesség a négyzeten

ha ezt nézed függ az alaktól, kísérletben elég radikálisnak kell lenni, hozzá, de meglátszik.

tehát továbbra is tartom, hogy függ, de ha ua az merőleges felület, akkor nem függ tőle tehát ugyanaz!

remélem kielégítő volt mostmár, egyébként dolgozatban azt írhatod hogy ugyanaz, mivel a tanár az alapvető összefüggést kéri miszerint t=(2gh)^1/2

2009. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
A tömeg az azonos bárhol legyen a test (az űrben, a marson, a földön), ami változik és függ a gravitációtól az a súly. Légüres térben ha nincs gravitáció akkor nem lesz szabad esés.
2009. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szabadesésről van szó nem? Akkor meg olyan mindegy milyen a felület, próbáld meg egy teli pakolt iskolatáskával meg könyvvel, vagy bármivel, még egy gyereket is leejthetsz vagy egy tankot, akkor is ugyanakkor esnek le.
2009. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok fizika szakos, de ennyit azért tudok a fizikáról :)

Sem a tömegtől, sem a súlytól nem függ, hogy milyen gyorsan ér földet.

Egyedül a légellenállástól függ. Tehát ha két tárgy pontosan egyforma méretű és formájú ( a léegellenállási együtthatóik megegyeznek), akkor teljesen egyszerre érnek földet szabadesés után.

Ha különböző a légellenállásuk, akkor értelemszerűen a nagyobb légellenállású dolog ér földet később. (pl ejtőernyő vs gyufásdoboz)

Légüres térben viszont, ahol van gravitáció, ott nincs légellenállásuk, tehát teljesen minegy a légellenálláuk, mivel nincs közeg, ami lassítsa őket...így egy ejtőernyő pontosan akkor ér földet, mint egy tekegolyó.

2009. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami ilyet mondtam én is már nem azért, a fizika szakos
2009. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen ezt mondtad;)
2009. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
megfogsz két különböző súlyú cuccot aminek hasonló az alakja azt eldöntöd ...
2010. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!