Andzsy88 kérdése:

Egy álló 51 kg tömegű korcsolyázó eldob egy 2700 g tömegű labdát . Ennek hatására elindul 0.556 m/s sebességgel. Mekkora a labda sebessége előjelesen, km/h-ban megadva? A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak.

2010. nov. 4. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, itt az impulzus megmaradás törvénye a megoldás.

Adott

m1 = 51 kg - a korcsolyázó tömege

v1 = 0,556 m/s - a dobás utáni sebessége

m2 = 2,7 kg - a labda tömege

v2 = ? - a labda sebessége


Az említett törvény szerint

m1*v1 = m2*v2

ebből

v2 = m1*v1/m2

behelyettesítés és számolás után

v2 ≈ 10,5 m/s

============


A sebességek ellentétes irányúak, a v2 előjele attól függ, merre dobta el a labdát a korizó.

2010. nov. 5. 12:56