Színes labdák közül néhány piros, a többi kék. A labdákat egyenként megszámlálva azt tapasztaljuk, hogy az első 50 labda között 49 a piros. Ezután a többi labdát nyolcasával csoportosítva nem marad ki egy labda sem, és minden nyol-cas csoportban 7 piros labda van.2011. febr. 26. 10:57
1/2 anonim válasza:
Jelölje x a nyolcas csoportok számát.
Tudjuk, hogy [piros labdák / összes labda = 0,9] (a / tört vonalat jelez).
A piros labdák száma: 49+7x
Összes labda: 50+8x
Behelyettesítve: (49+7x)/(50+8x)=0,9
49+7x=45+7,2x
0,2x=4
x=20
Összes labda: 50+8x=50+8*20=50+160=210.
2/2 anonim válasza:
Nehogy már ez az egyszerű példa ne menjen... hamarabb tart leírni a kérdést, mint kitalálni a megoldás menetét.