SOS! Matek:vektoros házi, valaki segít?


1.Egy egyenes irányvektora v(5,-2).Az egyenes átmegy a P(3,1) ponton.Írd fel az egyenletet!


2.Adott az a:3x-2y=5 egyenletű egyenes.Add meg a normálvektorát,irányvektorát,meredekségét.


3.Adott a P(3,4) és Q(5,-3) pontok.

Írd fel az egyenletet!

Milyen hosszú a PQ szakasz?

Add meg a PQ szakaszon azt az S osztópontot kordinátáival,melyre PS:SQ=3:2!(Q-hoz közelebbi osztópont)


4.Adott az AB szakasz:A(-3,7) és B(5,-1)

a, Az AB normálvektora=?

b, AzAB felezőpontja=?



5,Írd fel annak az egyenletnek az egyenletét amely átmegy P(3,-2)ponton és merőleges a -2x-y=5 egyenesre!



6,Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét amely átmegy Q(1,2)ponton és meredeksége -3


Nem muszály megoldani a feladatot az is jó ha elmagyarázzátok hogy mit kell csinálni.

Köszi


2011. jan. 30. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az irányvektor v(5;-2), akkor a normálvektor:

n(2;5)

úgy kapod meg v-ből n-et (és n-ből v-t), hogy megcseréled a két számot, és az egyiket (mindegy melyiket) megszorzod -1-gyel.


Ha a normálvektor (2;5), akkor az egyenlet

2x+5y=c

ahol c tetszőleges valós szám.

A feladat továbi része, hogy kiszámold c értékét. Ehhez x és y helyére behelyettesíted a P(3;1) pontot.

c=2*3 + 5*1 = 11

tehát az egyenes egyenlete:

2x+5y=11


A többi feladatnál ugyanez a logika:

v = P-Q = (3;4) - (5;-3) = (-2;7) innen, mint az előbb


A felezőpont olyan, mint a számtani közép.

P = (A+B)/2 = (-8;6)/2 = (-4;3)


Remélem, ennyiből meg tudod csinálni. Ha ez nem elég, akkor írj, és valaki majd segít.

2011. jan. 30. 18:42
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon értem még mindíg.

Ez több feladat és te 1behoztál néhányat.

De a lényeg hogy nem tudom miként megy ez.SAJNA:(

2011. jan. 30. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez esetben magántanárra van szükséged, vagy valakire aki elmagyarázza neked. Persze, hogy egybehoztam, hiszen abban reménykedtem, hogy az


irányvektor - normálvektor - egyenlet


összefüggésből már meg tudod oldani a feladatokat.

2011. jan. 31. 02:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Én viszont megvilágosodtam! Köszi a segítséget!
2014. febr. 20. 22:22