AgNO3-oldathoz adjunk KI-oldatot!
Homogén vagy heterogén a reakció?
Miért?
A folyamat egyenlete:
Tud valaki segíteni?
2011. jan. 30. 16:22
1/1 anonim válasza:
A reakció homogén (egynemű), mert mindkét reagáló anyag oldat, és folyékony halmazállapotú dolgokat öntesz össze. (Heterogén (különnemű) lenne, ha pl. a KI-t nem oldatként, hanem szilárd állapotában kristályokként dobnád az AgNO3-oldatba.)
Egyenlet: AgNO3 + KI = AgI + KNO3 (az AgI-t alá kell húzni, mert csapadék, nem oldódik, kiválik a rendszerből)
Ionokkal jelölve a reakció lényegét: Ag+(aq) + I-(aq) = AgI(sz)