Kémiai kísérletet kell megoldanom, hogyan? Segítene vki?


AgNO3-oldathoz adjunk KI-oldatot!

Homogén vagy heterogén a reakció?

Miért?

A folyamat egyenlete:


Tud valaki segíteni?


2011. jan. 30. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A reakció homogén (egynemű), mert mindkét reagáló anyag oldat, és folyékony halmazállapotú dolgokat öntesz össze. (Heterogén (különnemű) lenne, ha pl. a KI-t nem oldatként, hanem szilárd állapotában kristályokként dobnád az AgNO3-oldatba.)

Egyenlet: AgNO3 + KI = AgI + KNO3 (az AgI-t alá kell húzni, mert csapadék, nem oldódik, kiválik a rendszerből)

Ionokkal jelölve a reakció lényegét: Ag+(aq) + I-(aq) = AgI(sz)

2011. jan. 30. 17:04