Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom hogy össze kell...

Honnan tudom hogy össze kell - e adni, vagy kivonni? Légyszi valaki magyarázza el.7. o. matek

Figyelt kérdés

Algebrás témánál tartunk és ilyesmi feladatokat kell megoldanunk ( leegyszerűsítenünk ):


5x - 2xy + 3xy - 4x + xy = ...

5x - 4x = 1x

-2xy + 3xy + 1xy = 2xy


Szerintem eddig jól csináltam. Na és azt nem értem, hogy az " 1x " -et és a " 2 xy " - összeadom - e, vagy kivonom - e. Kérlek mondjátok is el hogy miért.

Előre is köszi 13l


2011. jan. 29. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Az x és az xy két külön ismeretlennek számít, nem lehet egybevonni őket. Ennek megfelelően az első megoldása:

x+2xy

2011. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak nézd meg, hogy miből mennyi van. a legegyszerűbb ha aláhúzod a különböző ismeretlenek (előjellel együtt)

az X-eket vonallal, az XY-okat hullámos vonallal, aztán "összevonod"

ergo ha az egyenlet elején aláhúztál egy +5x-et, a végén meg egy -4xet, akkor összevonás után +1x lesz belőle (a + nem kell, csak egyértelművé akarom tenni neked)

2011. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na erre gondoltam én is, de mondom hátha nem jó! :D köszi a válaszokat :)
2011. jan. 29. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!