(1-p)x2(négyzeten van) -4px+4(1-p)=02011. jan. 27. 18:04
1/3 anonim válasza:
Ha a diszkriminánsa pozitív. Mennyi is a diszkriminánsa?
2/3 A kérdező kommentje:
D=0? levezetnéd nekem plz
2011. jan. 27. 19:16
3/3 anonim válasza:
Alapfogalmak:
-------------
ax^2+bx+c=0
D=b^2-4ac, diszkrimináns
ha D<0, nincs (valós) megoldás.
ha D=0, 1 megoldás van.
ha D>0, 2 megoldás van.
x_1,2=(-b+-√D)/(2a)
Esetedben:
----------
a=1-p
b=-4p
c=4-4p
D>0
p=?
A megoldás menete tehát:
2 gyök <=> 0<D=b^2-4ac=16p^2-16(1-p)^2=16*(p^2-1+2p-p^2)=16*(2p-1) <=> 0,5<p
Még egy apró trükk van benne: a<>0 => p<>1