A következő a feladat:
(3√8-2√12 +√20):(3√18 - 2√27 + √45)=0,(6)
Hálás lennék, ha valaki rávezetne a megoldásra:)
Köszönöm
2011. jan. 24. 16:24
1/4 A kérdező kommentje:
jha, és √ =gyökjel
2011. jan. 24. 16:25
2/4 anonim válasza:
én segítenék, de mi akar lenni az egyenlőség jel után 0,6
miért van zárójelben a 6-os?
3/4 A kérdező kommentje:
mert bizonyítani kell, hogy ez az egyenlet egyenlő 0,(6)-tal. A 6 azért van zárójelben, mert az 0,666666...végetelen és azt zárójelbe szoktuk tenni.
2011. jan. 24. 17:47
4/4 DudoloPocok válasza:
(3√8-2√12 +√20) = 6√2-4√3+2√5=2*(3√2-2√3+√5) a- számláló
(3√18 - 2√27 + √45)=(9√2 - 6√3 + 3√5)=3(3√2 - 2√3 + √5)- a nevező
2*(3√2-2√3+√5)/3(3√2 - 2√3 + √5)= 2/3