2011.01.23. 18:00-ig.2011. jan. 23. 10:32
1/2 A kérdező kommentje:
A kérdésben nem Zsuzsi hanem Máté!
Bocsi
2011. jan. 23. 10:33
2/2 Panda Péter válasza:
ugye az a lényegi kérdés, hogy mennyi idő telt el, amíg a szülei találkoztak (ha feltesszük hogy ez a Mátégyerek teljesen egyenletes sebességgel mozgott, és a megfordulások elhanyagolhatóan rövid ideig tartottak)
tehát ki kell számolni, hogy mennyi idő után találkoztak a szülők. csudás s=v*t-ből
480 = t*0,9 + t*1,5 = t * (0,9*1,5)
t = 200 [s]
azután újból s = v*t-ből kijön hogy mennyit rohangált a gyerek: s=4,5*200=900m
nem vagyok 100% hogy jó lett, mivel bennem van a "nem eleht ILYEN egyszerű" érzés, de elég kerek eredmények és részeredmények jöttek ki, úgyhogy azért valószínű hogy jó.