Máté anyjával sétál mikor 480 m messze meglátják édesapát. Máté oda-vissza fut addig míg a szülei nem találkoznak. Hány métert szaladt Zsuzsi ez idő alatt, ha édesanyja 0,9 m/s sebességgel ment, apja 1,5 m/s-mal ő pedig 4,5 m/s-mal futott oda-vissza?

2011.01.23. 18:00-ig.
2011. jan. 23. 10:32
 1/2 A kérdező kommentje:

A kérdésben nem Zsuzsi hanem Máté!

Bocsi

2011. jan. 23. 10:33
 2/2 Panda Péter ***** válasza:
100%

ugye az a lényegi kérdés, hogy mennyi idő telt el, amíg a szülei találkoztak (ha feltesszük hogy ez a Mátégyerek teljesen egyenletes sebességgel mozgott, és a megfordulások elhanyagolhatóan rövid ideig tartottak)

tehát ki kell számolni, hogy mennyi idő után találkoztak a szülők. csudás s=v*t-ből

480 = t*0,9 + t*1,5 = t * (0,9*1,5)

t = 200 [s]

azután újból s = v*t-ből kijön hogy mennyit rohangált a gyerek: s=4,5*200=900m

nem vagyok 100% hogy jó lett, mivel bennem van a "nem eleht ILYEN egyszerű" érzés, de elég kerek eredmények és részeredmények jöttek ki, úgyhogy azért valószínű hogy jó.

2011. jan. 23. 10:59