Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet megoldani, ezt a...

Hogy lehet megoldani, ezt a decemberi kömal feladatot?

Figyelt kérdés

Van 10 azonos méretű, gömb alakú karácsonyfadíszünk két dobozban, az egyikben 4, a másikban 6. A gömbök közül 5 piros, 3 arany és 2 ezüst. Hányféleképpen helyezhetjük el a gömböket a dobozokban, ha az azonos színű gömböket nem különböztetjük meg és a dobozon belüli sorrend nem számít?


Ez lenne a feladat, a feladási határidő lejárt, szóval nem veletek oldatom meg, és küldöm be!!

CSak kíváncsi lennék a megoldásra, mert tudom biztos egyszerű, de nem tudtam megoldani :$


2011. jan. 22. 12:27
 1/3 kanóc ***** válasza:

Kicsit szöszmötölős, de a legegyszerűbbnek az tűnik, hogy sorba vesszük a kisebbik doboz lehetséges tartalmát.

1. Csak egyszínű gömb jut bele:

4p

2. Két szín

2/a piros és arany: 3p1a vagy 2p2a vagy 1p3a

2/b piros és ezüst: 3p1e vagy 2p2e

2/c arany és ezüst: 3a1e vagy 2a2e

3. Három szín - ekkor nyilván egy olyan szín van, amiből 2 dísz jut, a többiből csak 1-1

2p1a1e vagy 1p2a1e vagy 1p1a2e

2011. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen, jó ez igy, tudtam h vmi egyszerű lesz, de nem jöttem volna rá.

Merthát persze elég az egyik dobozt vizsgálni xd


Köszi szépen még egyszer.

2011. jan. 22. 13:27
 3/3 A kérdező kommentje:
(ment a zöld kéz)
2011. jan. 22. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!