Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet ezt kiszámolni...

Hogy lehet ezt kiszámolni harmadik osztályosok szintjén? (matek)

Figyelt kérdés

A harmadikos unokatesóm a következő feladatot kapta: "A régi autók versenyén induló autók átlagéletkora 22 év volt. Szabálytalanság miatt a bíró egy autót kiállított. Így a versenyző autók átlagéletkora 21 év lett. Hány éves volt a kiállított autó?"

Én ki tudom számolni, de nem tudom, hogy a harmadikosoknak hogyan kellene rájönniük a megoldásra. Vagy ebben az esetben elég egy példát felírniuk?

A segítséget előre is köszönöm.


2011. jan. 21. 20:21
 1/3 anonim válasza:

Ezt nem igazán lehet leírni harmadikos szinten.

Harmadikba nem is kéne ilyen feladatot adniuk, mert ez 5. ill. 6. osztályos.

2011. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs is egyértelmű megoldás. Ha csak nem volt benne a feladatban az induló autók száma.

A megoldás: 22+n éves volt az autó, ahol n az autók száma, de nem valószinű, hogy egy 3. osztályosnak egy paraméteres feladatot adjanak.

Két esetet tudok elképzelni.

Ha harmadikos gimis, akkor egyszerűen vezettesd le vele az egyenletet: 21*(n-1) + x = 22*n

Ha harmadikos általános iskolás kis zseniről van szó, akkor magyarázd el a logikát. Félelmetesen jó agya van néhányuknak.


Ha viszont általános iskolás, de nem kiugró matektehetség, akkor el van qrwa a feladat.

2011. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Általános iskolás, és nekem is ez az eredmény jött ki, de mivel az egyenletmegoldásról fogalma sincs, ezért hiába próbálnám elmagyarázni neki, hogy miért ez a megoldás a jó.

Köszönöm a válaszaitokat, azért még megpróbálom elmondani neki, de akkor nem lesz tragédia, ha nem érti meg. A tanárnak pedig megüzentetem, hogy mondja meg, hány kocsi van...

2011. jan. 21. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!