Hány cm az oldala? /kép csatolva/

[link]
2011. jan. 21. 11:33
 1/7 Silber ***** válasza:
Ennyi adatból nem lehet megállapítani.
2011. jan. 21. 11:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Még egy szöget kéne tudni, vagy valami infó kell még hozzá.
2011. jan. 21. 11:46
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy derékszögű trapéz hosszabbik szárán fekvő két szög közül az egyik a másiknak a harmada.Párhuzamos oldalak hossza 24 cm és 32 cm.

A szögek megvannak 90°,90°,30°,150°

2011. jan. 21. 11:53
 4/7 kanóc ***** válasza:
"90°,90°,30°,150°" - ekkor az alapon lévő két szög közül lesz az egyik a másiknak harmada. Ha a hosszabbik száron lévő szögeket nézzük, akkor 180 fokot kell 3:1 arányban elosztani.
2011. jan. 21. 12:19
 5/7 Silber ***** válasza:

Akkor a jobb alsó szög 30 fok.

tg(30)=x/(32-28)

x=tg(30)*4=2,3094 cm

2011. jan. 21. 12:47
 6/7 kanóc ***** válasza:
Nincs 30 fokos szöge, 45 fokos van, így szögfüggvények nélkül is megoldható.
2011. jan. 21. 13:00
 7/7 DudoloPocok ***** válasza:
Kiegészítve egy téglalappá, a fölös rész egy derékszögű 3-szög, melynek az egyik befogója 4 cm ( 32-28) tehát a másik befogó-ami a keresett oldallal azonos 4 cm
2011. jan. 21. 13:23