Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak szakdogát, hogy...

Hogyan írjak szakdogát, hogy ne dobják vissza?

Figyelt kérdés

Cím: Realizmus a szlovák irodalomban

Arra vagyok kíváncsi, hogy könyvekből kimásolhatok szó szerint mondatokat? elég annyit csinálnom, hogy több könyvből állítom össze a mondatokat és azokra hivatkozom, vagy mindent nekem kell átfogalmazni, és akkor lényegében 1 mondat sem lehet egyforma a könyv mondataival?

Nagyon megköszönném a segítséget!!!


2011. jan. 18. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha idézel, tehát szó szerint írod, akkor meg is kell jelölnöd, hogy honnan idéztél és idézőjelbe kell raknod. Egy 40 oldalas szakdoga viszont nem állhat csak idézetekből. Tehát át kell fogalmaznod és ennek a "saját" gondolatnak kell többnek lennie.
2011. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, magyar szakos vagy, akkor csak írtál már néhány házidogát. Másolhatsz szó szerint mondatokat, csak tedd idézőjelbe, és írd oda, honnan van.
2011. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

házidogákat nem írtunk, és szlovák szakos vagyok /tanítóképző/. a baj az, hogy a konzulens tanárt elküldték létszámcsökkentés miatt, aki rohadt messze lakik, úgyh nemnagyon talizom vele.

Akkor pl, a realizmusról elolvasok 3 cikket, és azokból írok magyarán egy fogalmazást/tartalmat. és akkor ez már nem idézet.

2011. jan. 18. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:
azért legyenek benne egyéni gondolatok, vagy kutatás ilyesmi, mert anélkül nem sokat ér egy szakdolgozat. De hivatkozz mindre,a mit olvastál, még ha nem is idézel belőle, mert a tanárok valószínűleg ismerik ezeket a szövegeket.
2011. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!