Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak olyan szakok ahol nem...

Vannak olyan szakok ahol nem kell szakdogát írni?

Figyelt kérdés
Nos tudom, hogy az egyetemen a szakok 90%-a szakdolgozattal végződik, de úgy tudom van 1-2 olyan szak ahova nem kell. Tudna vki ilyet írni?
2011. szept. 2. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már eljutsz oda, utólag rájössz, hogy a szakdolgozat megírása-megvédése jóformán semmiség. A legkönnyebb dolgozat ill. felelet lesz, persze csak akkor, ha tisztességesen tanultál, felkészültél, és saját munka.
2011. szept. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért jó az, ha nincs szakdolgozat? Remélem, nincs olyan szak, ahol nincs szakdoga...


Ha jó témát választasz, lehet, hogy épp ez lesz amit leginkább élvezel az egész egyetemen, és a továbbiakhoz is nagyon hasznos lehet.

pl. nekem utána munkahelyhez referencia volt, hiszen abból látszott, hogy van tapasztalatom az adott szakterületen.

2011. szept. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne - szerintetek pl. egy építészmérnök szakdogával diplomázik vagy diplomatervvel ?
2011. szept. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ne értsétek félre, nem ilyen szakra pályázom, egyetemista vagyok, egy olyan szakom amit nagyon szeretek, és kell majd szakdogát írnom :D Csak valahol olvastam hogy nem mindenhol kell, gondoltam utána érdeklődöm, melyek ezek :D
2011. szept. 2. 05:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenhol kell szakdolgozatot írni.

Amit hallhattál, az a 2 féléves tanári mesterképzésre vonatkozik. Az általános iskolai tanári diplomásoknak ugyanis elég a képzésen tanári portfóliót összeállítani és nem kell még tanulmányt is írni mellé.

A mestertanár képzésben ugyanis a szakdolgozat két részből áll, egy tanulmányból (ugyanolyan, mint bármely szakdolgozat) és egy tanári portfólióból, ami szakmódszertani. A tanulmány részről kapnak felmentést az általános iskolai tanárok (hiszen ők már írtak egy szakdolgozatot a szakon korábban).

2011. szept. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de épp fölötted írtam le, hogy nem kell mindenhol szakdogát írni. Nem csak a BTK létezik a felsőoktatásban.
2011. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ez most lehet buta kérdés, de a diploma terv az mi? :)
2011. szept. 2. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:

14:44 azta mekkora arcod van. Miért csak BTKn lenne szakdoga?

És nagyon el vagy tévedve, ha szerinted a szakdolgozat azt jelenti, hogy nem csinálsz semmit, csak szavakat írsz le.. legalábbis a beszólásodból ez derült ki. A lényeg, hogy van a végén egy önállóan összeállított anyag, amit produkálnod kell. Akár kutatás, akár fejlesztés, akár tervezés, akár tanulmányírás.

2011. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

??


Miért lenne nagy az arcom ? Sajnálom, ha nem vagy képes kivenni a kontextusból a pikírt megjegyzést -tekintve, hogy leírtam, hogy van, ahol nincs szakdog, erre az utánam író leírja, hogy mindenhol van.. A BTK-val semmi bajom, ellenben a szövegértési nehézségekkel van.


idióta.

2011. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"És nagyon el vagy tévedve, ha szerinted a szakdolgozat azt jelenti, hogy nem csinálsz semmit, csak szavakat írsz le"



Ezt ki mondta ? mert én nem. ..

2011. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!