Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes erről a...

Szerintetek érdemes erről a témáról szakdogát írni? (többlent)

Figyelt kérdés

Kapcsolati tőke szerepe a munkaerőpaicon

(gondolok itt a protekcióra meg ilyesmik)

Nagyon tetszene ez a téma, csak nem tudom hogy lehet-e annyit írni róla..

2 empirikus kutatás is kelleni fog majd:S

Ha kérdőíveznék meg interjúznék pl, az jó lenne, de nem tudom hogy fogok írni erről a témáról 40-50 oldalt:P


Másik amire gondoltam:


Generációs különbségek a munkahelyen


De ehhez sincs nagyon tartalmi ötletem:S


Szóval szerintetek megvalósítható bármelyik is?


2011. márc. 28. 17:06
 1/7 A kérdező kommentje:
*munkaerőpiacon
2011. márc. 28. 17:07
 2/7 A kérdező kommentje:
AZ első témával az is baj lehet, h erről nem szívesen beszélnek az emberek:P
2011. márc. 28. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első témát nem nagyon értem. A második azonban elég szimpi téma. Akkor inkább a nemi és generációs különbségekről is irhatnál. Párommal egy cégnél voltunk(igaz más területen) de mindketten laborban, s ő pasiként mégis 15ezerrel többet kapott bruttóban. S csak 3hó van köztünk,tehát mindketten pályakezdők voltunk. Szerinte az volt a

különbség oka h ő ellenőrzésen volt és én meg kutatáson.(ezt ma már nem tudjuk meg...)

2011. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!

Igen a 2. téma is jó, de az a baj h elég elcsépelt, mármint a nemek közti bérkülönbségek témája:P


Olyan nehéz..

Az kéne hogy egyedi legyen, aktuális, sok szakirodalommal+2 saját kutatás, meg kell lennie egy jó hipotézisnek is..


Hiába tetszik egy téma, nem elég:(



Az 1. téma kb azt foglalná magába, hogy mennyivel könnyebb (könnyebb-e egyáltalán) kapcsolatokkal munkát találni, személyes kapcsolatok szerepe, informális kapcsolatok jelentősége álláskeresésnél, lehetne kutatni h férfiak-nők veszik inkább igénybe, idősek-fiatalok, milyen a társadalmi megítélése annak, ha valaki kapcsolat útján kerül egy munkahelyre(nem feltétlen negatív módon, protekcióval), mi a fontosabb a szaktudás vagy kapcsolatok, kiktől fogadunk el ilyen segítséget, verseny vagy közszférában jellemzőbb-e, hol/hogy lehet kapcsolatokat építeni..

Ilyesmi kérdések merültek fel bennem...

Legnagyobb kételyeim a szakirodalmi források miatt vannak:S

2011. márc. 28. 17:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah meg még az is kérdésként fogalmazódott meg bennem, hogy milyen személyes tulajdonságok segítik leginkább elő az informális személyes kapcsolatok építését..
2011. márc. 28. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Jók a kérdéseid. Ezek alapján állítsd fel a hipotéziseidet pl Az informális kapcsolatok kevésbé segítik az állás keresőt mint a személyes stb.. kapcsolatok.


Beszélgess emberekkel akik munkába akarnak állni vagy nem rég találtak munkát mik a tapasztalataik.


Keress egy jó konzulenst ő tud segíteni szakirodalomban...


Én 6 évig építettem interneten a szakmai karriemrem.. próübáltam képpen maradni GYEs alaqtt. Aztán tök véletlenül talátam azt a lehetőséget amiből most az állásom vna komoly 1,5 éves állás keresés után.

2011. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást:)


Feltétlen keresek egy jó konzulenst:)

De még nem élem bele nagyon magam, hátha visszadobja:P

2011. márc. 28. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!