Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakdogát választanátok...

Milyen szakdogát választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Problémám a következő:

Abszolváltam informatikus könyvtáros- művelődésszervező szakon Baján.

Pécsről kezdtem a sulit, ott is jártam gyakorlatra, mindig ugyanoda szinte.

De elköltöztem az ország másik végébe, azóta van két kisbabám.

Nem tudok dönteni, hogy a jól ismert pécsi környezetről írjak, amit láttam, tudom hogy működik és segítenének-viszont messze van , bár anyuméknál tudunk lakni, aki a két kicsire is tud néha vigyázni, de ahhoz le kéne költöznöm legalább 2-3 hétre....

Vagy legyen Győr, ahol minden idegen, nem ismerek semmit és senkit... (időm meg marha kevés van a két gyerek mellett, akiket itt nem is tudok hosszú távon kire hagyni, pár órát a nagyobb elvan mamával, de a kettőt nem hagyom rá egyszerre, gyerekkel meg menni szakdogát írni..)

Szóval nem tudom.

A művszerv még menne is, ahhoz sok témám van, ami nem is feltétlen kötődik intézményhez, de a könyvtár... na azzal meg vagyok lőve....

Kíváncsi lennék, te hogy cselekednél, mit tennél, merre indulnál,,,??


2010. aug. 25. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem neked is meg a gyerekeknek is egy kisebb nyaralásként felfogható a pécsi kirándulás, no meg a szülők is örülni fognak a 2 unokának:) Én inkább az ismerős környezetről írnék...
2010. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen azt választanám, amelyik jobban érdekel. Ha azt írod, amelyik kevésbé vonz, nem jutnál 5-től a 6-ra, hidd el. Ne ess abba a hibába, amibe én: látszólag jobb híján elvállaltam egy témát, de ki nem állhatom, nem érdekel az egész korszak (nyelv és irod. szakos bölcsész vagyok) és majd meggebedek, pedig van anyagom, forrásom bőven. Még ha kevés anyag is van abból, ami a te érdeklődésednek megfelel, akkor is könnyebben fogsz haladni, mintha egy totál érdektelen témáról írnál, amihez bőven van cucc.
2010. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

de a téma másodlagos, a hely kérdése az elsődleges. Hisz bármilyen témát meg tudom oldani itt is-ott is..

2010. aug. 25. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

tapasztalatból írok, két gyerek mellett írtam szakdogát. a nyugodt környezet a fontosabb. tehát mamáék. a szakdoga írása előtt egy héttel leköltözni és csak az átállásra figyelni és arra, hogy mikor tudnál írni. napi 3-4 órával számolva kb. egy hónap megírni.

a napi 3-4 óra lehetőleg egyben legyen (tehát ne 2-2), erre az esti időpont a jó (8-12 -ig) és a reggeli műszak legyen a mamáé. szerintem. így összesen és minimum 1 hónap a nyaralás.

2010. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!