1 matek feladat! Segítenél?


András, Béla és Cili ugyanazon a matematikaversenyen indult. Az eredmény-hirdetésen

kiderült, hogy Béla 1,6-szer annyi pontot kapott, mint András, Cili pedig fele annyi pontot

szerzett, mint András és Béla együtt. Összesen 273 pontot kaptak.

A) Mi volt András, Béla és Cili egymás közötti sorrendje?

1. ............................. 2. ............................. 3. .............................

B) Hány pontot szerzett András? (Írd le a megoldás menetét!)

C) Hányad részét kapta Cili a hármuk által összesen megszerzett 273 pontnak?

(Írd le a megoldás menetét!)

Előre is köszönöm,annaki,aki segít. :)


2011. jan. 17. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

fel kell írni a háromismeretlenes egyenletrendszert:

b=1,6a

c=(a+b)/2

a+b+c=273

Innen minden kiszámolható.

2011. jan. 17. 20:43
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A,B,C-vel jelöljük a pontjaikat

B=1,6*A

A+B=2C

A+B+C=273


ezt az egyenletrendszert kell megoldani.


pl megoldhatod úgy, hogy a második egyenletet behelyettesítes az utolsóba, így:

2C+C=273

C=91


A+B=182

A+1,6*A=182

A=70


B=1,6*A

B=112


C)91/273

2011. jan. 17. 20:49