2 matek kérdés. Segítenél?


1. Katinak és Zsófinak összesen 125 $-ja van. Kati pénzének 16%-a ugyanannyi, mint Zsófi pénzének 24%-a.Mennyi pénzük van külön-külön?


írtam fel egyenletet de hülyeség jött ki. kérlek magyarázd el, hogyan kell megoldani :)


2. Egy munkás egyedül 12 óra alatt végezne el egy munkát. Négy órán keresztül egyedül dolgozott, amikor segítséget kapott,így ketten újabb négy óra alatt befejezték a munkát. Mennyi idő alatt készült volna el egyedül a másik munkás?


na ezt meg egyáltalán nem értem =(


2011. jan. 16. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Kati pénze: X

Zsófi pénze: 125-X , így az egyenlet:

0.16X = 0.24(125-X)

0.16X = 30-0.24X

0.4X = 30

X = 75 (ennyi pénz van Katinak)

2011. jan. 16. 10:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Zsófinak 50$ 24%=12

Kati 75$ 16%=12

Nem tudok képletet, ezért csak a végeredményt írtam.


A második kérdésnél 8óra a válasz.

2011. jan. 16. 10:38
 3/6 anonim válasza:

75 katinak, 50 zsofinak


12 óra alatt a másik munkás is

2011. jan. 16. 10:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs 12 óra és nem 8
2011. jan. 16. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

2)


A munkás 1 óra alatt a munka 1/12-ét végzi el, így négy óra alatt 4*(1/12) = 4/12 = 1/3 munkát végzi el. (tehát a meló 2/3 része még hátravan)

Namármost, ha ketten még 4 órát dolgoznak, akkor az első munkás újabb négy óra alatt ugye szintén elvégzi a munka 1/3-át, így a harmadiknak is 4 óra alatt 1/3 melót kell elvégezni, tehát a második munkás is 12 óra alatt végezne.

2011. jan. 16. 10:43
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 16. 10:55