3.3 és 8.8 arányát kell megadni? De hogyan kell, lécci magyarázd el.2011. jan. 12. 18:55
1/3 Silber válasza:
Az egyiket elosztod a másikkal, és megkapod, hogy hányad része.
Pl.:
3,3/8,8=0,375, tehát a 3,3 úgy aránylik a 8,8-hoz, mint 0.375 az 1-hez.
2/3 A kérdező kommentje:
huhh, ezt nem nagyon értem :S ebből honnan tudom meg?
2011. jan. 12. 19:18
3/3 Silber válasza:
Van két számod. Mondjuk 2,5 és 7,5. Ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz? Hányszorosa az egyik a másiknak? A trükk az osztás.
Mekkora része 7,5 2,5-nek? 7,5/2,5=3
Aránypárral:
2,5 úgy aránylik a 7,5-höz, mint az:
1 aránylik az x-hez
_______________________
x=1*7,5/2,5=3
Tehát ha 2,5 1 egységnyi lenne, akkor 7,5 3 egyégnyi lenne. Tehát az arány:
1:3