Hogy kell arányt számolni?

3.3 és 8.8 arányát kell megadni? De hogyan kell, lécci magyarázd el.
2011. jan. 12. 18:55
 1/3 Silber ***** válasza:

Az egyiket elosztod a másikkal, és megkapod, hogy hányad része.

Pl.:

3,3/8,8=0,375, tehát a 3,3 úgy aránylik a 8,8-hoz, mint 0.375 az 1-hez.

2011. jan. 12. 19:03
 2/3 A kérdező kommentje:
huhh, ezt nem nagyon értem :S ebből honnan tudom meg?
2011. jan. 12. 19:18
 3/3 Silber ***** válasza:

Van két számod. Mondjuk 2,5 és 7,5. Ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz? Hányszorosa az egyik a másiknak? A trükk az osztás.

Mekkora része 7,5 2,5-nek? 7,5/2,5=3

Aránypárral:

2,5 úgy aránylik a 7,5-höz, mint az:

1 aránylik az x-hez

_______________________

x=1*7,5/2,5=3

Tehát ha 2,5 1 egységnyi lenne, akkor 7,5 3 egyégnyi lenne. Tehát az arány:

1:3

2011. jan. 12. 20:23