Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az átmérőből ki lehet számolni...

Az átmérőből ki lehet számolni a kör hosszát?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 20 cm átmérőjű kör milyen hosszú?
2011. jan. 11. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Mit értesz a kör "hossza" alatt? Csak mert szerintem a körnek nincsen hossza.
2011. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Gyanítom, a kerületre gondolsz. Nos, igen, ki lehet számítani a kerületét az átmérőből. Sőt, legjobb tudomásom szerint ebből a legkönnyebb. Hogy hogyan, arra némi keresgélés után (szabadon választva függvénytábla vagy Google) rájössz, nem veszem el tőled a felfedezés élményét.
2011. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy nem, mert te sem tudod.

De megvan.

2011. jan. 11. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Nah akkor ugyan mondd már el, hogy mire gondoltál. Mert a körnek nincsen hossza. Van neki kerülete, területe, átmérője, sugara, de hossza az marhára nincsen.

De imádom, mikor vki baromságot kérdez, aztán engem hülyéz le.

2011. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy kerék abroncsának hosszát mérőszalaggal körbemérem, aztán a mérőszalagot letekerem a kerékről, és kinyújtva összehasonlítom a kerék átmérőjével, akkor az derül ki, hogy az abroncsot lemérő mérőszalagdarab épp az átmérő pi-szere:


[link]


itt jól látszik, ahogy a kereket képzeletben egyszer körbegörgetik, és aztán az átmérőt összehasonlítják a letekeredő mérőszalaggal.


És ez a törvényszerűség minden körnél így van, akár kicsi, akár nagy.


vagyis, ha egy másik keréknél csak az átmérőt tudom, akkor az abroncs hosszát már mérés nélkül is meg tudom mondani: az átmérőt szorzom pi-vel.


Így számítható a kör kerülete az átmérőjéből. Hogy miért is van ez így, azt elvileg mindenféle bonyolult analízisbeli megfontolással lehetne bizonyítani.

2011. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy nem az elsőnek szólt a hozzászólásom, hanem a másodiknak, de annak is csak viccből.

Igen, kerületére gondoltam, csak h*lye vagyok, és elfelejtettem, de már beugrott mind a trapéz, paralelogramma (jó mondjuk ezeknek tényleg jó nehéz) kerülete, területe, csak a kör nem jött össze. Ez a pí dolog teljesen elfelejtődött, pláne mert hirtelen a pí mint kötés jutott eszembe.

2011. jan. 13. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!