Mi az a reciprok függvény?

A deriválására vonatkozó tételt kell bebizonyítani, csak azt nem tudom, hogy reciprok fv= inverz???
2011. jan. 11. 19:24
 1/2 kanóc ***** válasza:

Nem ugyanaz!

Az f függvény reciproka az 1/f függvény.

2011. jan. 11. 19:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Pl az f(x) = x² függvénynek a reciproka az 1/f(x) = 1/x², az inverze meg az f⁻¹ (x) = √x.


A reciprok függvény meg az f(x) = 1/x függvény.


[link]


[link]

2012. febr. 5. 20:49