Mi az inverz függvény fogalma?

2011. okt. 3. 18:52
 1/8 A kérdező kommentje:

ja és ha lehet szeretném tudni az exponancia a függvény és a

logaritmus fogalmát

2011. okt. 3. 18:54
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és:

[link]

2011. okt. 3. 19:20
 4/8 A kérdező kommentje:
jaj hát nagyon köszönöm
2011. okt. 3. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy apró példa:

[link]

2011. okt. 3. 20:08
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. de példám van csak a fogalmakat nem találtam a füzetbe
2011. okt. 3. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Az inverz függvény annyit jelent, hogy a fordítottját csinálja a változóval, mint az eredeti függvény. Tehát:


Legyen a függvényünk pl f(x) = x², ennek a fordítottja, vagyis az inverze az f⁻¹(x) = √x


f(x) = 5*x az inverz függvény: f⁻¹(x) = x/5


Érvényes: f⁻¹(f(x)) = x, mert amit az f(x) csinál az „x“ változóval, azt az f⁻¹ függvény visszacsinálja. És persze ez is érvényes: f(f⁻¹(x)) = x


f(x) = eˣ


f⁻¹(x) = lnx


f⁻¹(f(x)) = ln(eˣ) = x


f(f⁻¹(x)) = e^lnx = x

2011. okt. 4. 00:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Még megemlíteném, hogy vannak függvények amikre érvényes:

f(x) = f⁻¹(x)


Ilyen pl. az f(x) = x, f(x) = 1/x, f(x) = -x


A függvény azonos az inverz függvénnyel.

2011. okt. 4. 18:38