Egy rúdra két egyenlő (150N) nagyságú, ellentétes irányú, párhuzamos hatásvonalú erő hat egymástól 60cm távolságra. Mekkora forgatónyomatékot adnak együttesen?
(az eredmény benne van a könyvben de a levezetése kéne)
2011. jan. 11. 17:48
1/5 anonim válasza:
M=2*150N*0,6m=300*0,6 Nm=180 Nm.
2/5 anonim válasza:
Bocsánat, egymástól 0,6m, tehát az erőkar 0,3 m.
Igy: M=2*150N*0,3m=90 Nm. (Rúd középpontja)
3/5 anonim válasza:
Mivel egy erőpárt alkotnak, akkor az erő szorozva a köztük levő távolsággal: 150*60=9000
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ez most életmentő volt (ebből a témakörből alig értek valamit)
2011. jan. 11. 20:43
5/5 anonim válasza:
Ha nem érted a fizkát, vedd meg dr. Sipos András Túlélőkönyv című kötetét, érthető, és a megoldáskötetben részletes kifejtés van, és a pasi az ország egyik legjobb gimijében tanít, tehát biztos ért hozzá...