A hasonlóság fogalma, középpontos hasonlóság témakörben található ez a feladat:
Egy paralelogramma kerülete 48 cm, magasságainak aránya 5:7. Mekkorák az oldalak?
2011. jan. 11. 17:09
1/1 kanóc válasza:
Legyenek az oldalak a és b, a magasságok ma és mb.
a*ma = T = b*mb, amiből némi átrendezéssel:
a/b = mb/ma
Tehát ha a magasságok aránya 5:7, akkor az oldalak aránya 7:5
7x+5x+7x+5x = 48
stb