2011. jan. 10. 22:02
2/6 anonim válasza:
bocsi de X=2^(-1/2) az nem 1/gyök2 lesz?
5/6 hopeanswerisgood válasza:
ha mrá pontosan akarjuk megadni, akkor:
log(2)(x) = -1/2 => x = 2^(-1/2) = 1/(gyökkettő) = (gyökkettő)/2.
A matematikában nem angyon szeressük a gyökvonást a nevezőben, ezért gyöktelenítünk :P