Kémia háziba kellene egy kis segítség, hogy van?


Hány cm^3 98 tömeg%-os 1,84 g/cm^3 sűrűségű tömény kénsavoldatból készíthető 1 dm^3 0,1 mol/dm^3 koncentrációjú híg kénsavoldat? Mennyi víz szükséges hozzá?


Nem tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá. Mert nem tudok semmit sem kiszámolni az adatokból (szerintem).


2011. jan. 10. 18:58
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:
100%

Mindig visszafele indulj el :


1 dm^3 0,1 mól/dm3 -es oldatban 0,1*98 g =9,8 g kénsav van ( 100 %-os)


1 g 98 %-os kénsavoldatban van 0.98 g (100 %-os kénsav )



Bemérned 9,8/0,98 g kénsavat kell, azaz 100 g-ot


a kérdés ennek a térfogata ami sűrűség=m/V -ből V= m/sűr.


azaz 100/1,84 cm^3 kb 54,35 cm^3


a másik kérdés mennyi víz kell hozzá : ehhez kellene a 0,1 mólos kénsavoldat sűrűsége, amit táblázatokból megszerezhető de jó közelítéssel 1,01 ( híg az oldat - nagy hibát nem követünk el )

van 100 g kénsav amit 1010 g-ra kell meghígítani, azaz 910 g vagy cm^3 víz kell.

2011. jan. 10. 22:29