2011. jan. 10. 18:01
1/1 DudoloPocok válasza:
legyen x/2= a (új változó )
ekkor 2*tg(8a)=tg(a)
a tg(8a)ra 3szor alkalmazni az alábbi átalakítást :
tg(2y)=2*tg(y)/(1-tg^2(y))
(3szor kell alkalmaznod, akkor már csak tg(a) változód lesz. Innen remélhetőleg csuklógyakorlat biztosan kiesik egy csomó négyzetes tag.
Ez egy lehetséges megoldási folyamat, nem elegáns, de célra vezethet. én lusta vagyok végigszámolni.