Annának, és szüleinek az életkora együttesen 84 év. Anna édesapja 8 évvel idősebb, Anna 20 évvel fiatalabb, mint az édesanyja.
Hány éves Anna, édesapa,édesanya?
felírtam amit tudunk de de egyszerűen mindig rossz eredményt kapok. lécci magyarázd is el köszi
2011. jan. 10. 16:50
1/4 anonim válasza:
naakkor anyu lesz x, Anna (x-20), apu pedig x+8
Összesen 3x-12=84 ennek nem kéne olyan bonyolultnak lenni.
2/4 A kérdező kommentje:
de mért 3x? mért nem 2x? csak két adatot írtál fel.
2011. jan. 10. 19:02
3/4 anonim válasza:
1:naakkor anyu lesz (x)
2:Anna (x-20)
3:apu pedig (x+8)
HÁRMÓJUK életkorának összege
x+x-20+x+8=84
3x-12=84
4/4 A kérdező kommentje:
jaaaaaaaaaa értem köszi =)
2011. jan. 10. 19:11