Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felvilágosítanátok engem a...

Felvilágosítanátok engem a kötélerő mivoltáról?

Figyelt kérdés

Sokszor felbukkan a fizikafeladatokban a kötélerő, és én azokat sosem tudom rendesen megoldani. Mi az tulajdonképpen? Miért van? És hogyan kell a feladatokban számolni vele?

Köszi előre is!


2011. jan. 10. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen feladatokról van szó pontosan? Lehet hogy tudok segíteni, de ennyi infóból még nem vagyok biztos benne, hogy arról van szó amire gondolok!
2011. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 weierstrass válasza:
A kötélerő egy kényszererő (A test mozgását más testek befolyásolják geometriailag, ezen testek által kifejtett erő a kényszererő, ilyen az asztal ha ráraksz valamit vagy a kötél ha ráakasztasz).A kényszererőket kifejtő tárgyak mindig merevek abban az értelemben hogy kis és viszonylag nagy erőre ugyanúgy reagálnak. A kötél ezekben a feladatokban alapértelmezetten súlytalan és a tárgyakat a végére kötjük, a kötél közben nem súrlódik. A kötél tulajdonképpen úgy korlátozza a tárgyat, hogy attól a kötélnél távolabb nem kerülhet, tehát csak egy gömbön belül és annak felületén mozoghat. Távolodását a kötélerő akadályozza meg, amely a kötél irányába mutató húzóerő.A test természetesen ugyanekkora erővel hat a kötélre. Kiszámítására több képlet van feladattól és az adott körülményektől függően, de remélem azért segített.
2011. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!