Segít valaki a kémia feladatokban?


1.Egy álló helyzetből induló teherautó 10 s alatt éri el a 8m/s sebességet. Mennyi a gyorsulása?Mennyi ideig kellene gyorsulnia ennek az autónak,hogy sebessége 36km/h legyen?


2.Nyugalomból induló és egyenletesen gyorsuló test mozgásának nyolcadik másodpercben 60cm utat tett meg.Mekkora utat futott be a kilencedik másodperc alatt?


3.Mennyi ideig és milyen magasról esett le a fáról az az alma,amelyik v=4m/scel ütközött a földnek?


4.Egy gépkocsi 200m sugarú útkanyarban 72km/h sebességgel halad.Mekkora a centripetális gyorsulása?


Igazából már mindet megcsináltam de nem vagyok benne biztos hogy jók.Lécci ha segítesz akkor ne csak a megoldást írd le hanem a számolását is.Előre is köszi.


2011. jan. 9. 20:03
 1/3 anonim válasza:
ez inkább fizika, nem ?
2011. jan. 9. 20:05
 2/3 A kérdező kommentje:
jajj úristen de már ketté áll a fejem annyi dogát írunk lécci ne nézzetek hülyének nagyon.Szóval FIZIKA
2011. jan. 9. 20:09
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

1. v=a*t azaz a=v/t 8/10 m/s2 ( a=0.8 m/s2)

2. s=a/2*t2,

s= s1-s2, ahol s1 a teljes út amit 8 s alatt tett meg

s2 a teljes út amit 7 s alatt tett meg

s= a/2*(64-49) = 0,6 m innen a=1.2/15 m/s2

a 9. s nál s=s3-s2 ahol s3 a teljes út 9 s alatt


s= 1.2/30(81-64)... s=1.2*27/30 m


3. s=v2/2a innen s=16/20 , azaz 0.8 m a magasság

s=a/2*t2 innen t= 0.4 s


4 a=v2/r azaz v=20m/s, r=200 m akkor a= 2 m/s2

2011. jan. 9. 23:05