Egy papagáj versenyen 66 papagáj indult. Az első fordulóban 24-en kiestek, mert nem tudtak fütyülni. A versenyben maradt papagájok között volt 34 tarka és 24-nek volt legalább az egyik szülője díjnyertes. Csak azok a papagájok jutottak a döntőbe, akik tarkák voltak és volt díjnyertes szülőjük.2011. jan. 9. 20:03
1/2 anonim válasza:
66-24=42
42-34-24=-16
Legalább 16 papagáj :D
2/2 anonim válasza:
66-24=42
Tarka=A=34
Díjnyertes=B=24
A+B=58 de csak 42 lehet
Az A metszet B-re van szükség, az 16
Csak A=18
Csak B=8
18+8+16=42