Sorozatok, holnap dolgozat. Hogyan kell?


Két egymástól 119km távolságra lévő városból egy-egy kerékpáros indul egymással szembe. Az első kerékpáros az első órában 20km utat tesz meg, és minden további órában 2km-rel kevesebbet, mint az előzőben. A második kerékpáros, aki két órával később indul, mint az első, az első órában 10km utat tesz meg , és minden további órában 3km-rel többet, mint az előzőben. Mikor találkozik a két biciklis? Milyen messze van a találkozás helye a két várostól?    


Sorozatokkal kellene megoldani, de nem megy...


2011. jan. 9. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Van két számtani sorozat, a és b

a1=20

d(a)=2

b1=10

d(b)=3

Fogod a számtani sorozat összegképletét Sna=n(a1+an)/2=n(2a1+d(n-1))/2, és felírod vele: San=119-Sbn

Ezt az egyenletet kell megoldanod. Ez lesz az, hogy mikor találkozik a két biciklis. A holt meg úgy, hogy behelyettesíted az összegképletbe.

2011. jan. 9. 19:17