A feladat: Gyöktelenítse A következő törtek nevezőjét!
8 per gyök5+1
2011. jan. 9. 18:46
1/2 anonim válasza:
beszorzod gyök5-1/gyök5-1 -el és így tudod használni az (a+b)*(a-b)=a^2-b^2 azonosságot
vagyis az lesz a végeredmény, hogy 8gyök5-8/4 --> =2gyök5-2
2/2 anonim válasza:
szorozd meg egy olyan törttel, aminek a nevezője és a számlálója is gyök5-1. mivel akkor az (a+b)(a-b)-s azonosság miatt az kapod, hogy a nevező 4. a számlálóba meg 8(gyök5-1) lesz.