1.)A szánkó a 30 m hosszú domboldalról egyenletesen gyorsulva 10 másodperc alatt csúszik le. Mekkora volt a gyorsulása?
2.)Sportautó álló helyzetből 5másodperc alatt éri el a 90km/h sebességet.Mekkora a gyorsulása?
3.)Mekkora a pillanatnyi sebessége a 20m magasságból elejtett szabadon eső kavicsnak a földet éréskor(egészre kerekítve)?
A)10m/s B)20m/s C)40m/s D)50m/s
2011. jan. 9. 14:59
1/1 anonim válasza:
1.) s=(a/2)*t^2 --> a=s/(t^2)*2
2.) v=a*t --> a=v/t (90km/h = 25m/s)
3.) 1. képlet alapján t=~2s osztán v=a*t