A 40g tömegű teniszlabda 15m/s sebeséggel esik a teniszütőre,és onnét 17m/s sebeséggel pattan vissza.Számítsátok ki a labda lendületváltozásának és annak az erőnek a nagyságát,amellyel a teniszütő hat a labdára,ha az ütközés 0.01s ideig tartott.2011. jan. 9. 12:38
1/1 anonim válasza:
csak a felét tudom, bocs!
tehát
m= 40g = 0,04kg
v= 15m/s
I=m*v= 0,04kg*15m/s= 0,2 kg*m/s
m= 0,04kg
v= 17m/s
I= 0,04kg*17m/s= 0,68kg*m/s
tehát a lendületváltozása: 0,68kg*m/s-0,2kg/m*s= 0,48kg/m/s a lendületváltozása (ennyivel nőtt...)
bocsi, a második felét nem tudom...