Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki megoldani az...

Segítene valaki megoldani az egyenlőtlenséget?

Figyelt kérdés

A következő egyenlettel adódtak hezézségeim:


((2n+(-1)^n)/n)-2<10^-2


Mondjuk az se biztos, hogy jól jött, tehát inkább leírom a konkrét feladatot is:


{(2n+(-1)^n)/n}n -> végtelen sorozat esetén az epszilon=10^-2 -höz tartozó küszöbindex.


Kiszámoltam, hogy lim = 2


Született az egyenlőtlenségre is egy megoldásom, csak nem tudom, hogy jó-e: 100<n -100<n

Gondolom a küszöbindex csak pozitív lehet, tehát 100.

Köszi a segítséget!


2011. jan. 8. 18:00
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

Bocs, nincs időm részletezni, a lényeg, hogy a számlálóba írj 2n-1-et,a többi változatlan és számolj epszilont rá, továbbá írj od 2n+1-et is és arra ids számolj epszilont.

A két epszilon közül a nagyobb jó lesz. Ezzel a rendőr-elvet (közrefogási elvet) használod, megt az a két sorozat közrefogja a kérdezettet.

vrrrrrr

2011. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Egy szót elrontottam, tehát ne "epszilont" számolj, hanem mindkétszer n-nullt, azaz küszöbindexet.

vrrrrrrrrrrr

2011. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!